RNR55H4021DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H4021DSRSL
Description
RES 4.02K OHM 1/8W .5% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.39mm
Resistance :
4.02kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
2
Length :
6.35mm
Datasheets
RNR55H4021DSRSL
4.02kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,