RNR55H4020BSRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H4020BSRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
402Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Feature :
Military, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Datasheets
RNR55H4020BSRE5
402Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,