RNR55H3832FMB14
Mfr.Part #
RNR55H3832FMB14
Description
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Not Applicable
Width :
2.39mm
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
38.3kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55H3832FMB14
38.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,