RNR55H3322FMRSL
Mfr.Part #
RNR55H3322FMRSL
Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Resistance :
33.2kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H3322FMRSL
33.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,