RNR55H3242FRB14
Mfr.Part #
RNR55H3242FRB14
Description
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Published :
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
32.4kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55H3242FRB14
32.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,