RNR55H3162FRR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H3162FRR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Feature :
Military, Moisture Resistant
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
31.6kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RNR55H3162FRR36
31.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,