RNR55H3162FPRE5
Mfr.Part #
RNR55H3162FPRE5
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
31.6kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR55H3162FPRE5
31.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,