RNR55H30R1FRR36
Mfr.Part #
RNR55H30R1FRR36
Description
RES 30.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
30.1Ohms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55H30R1FRR36
30.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,