RNR55H3012FPB14
Mfr.Part #
RNR55H3012FPB14
Description
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Power Rating :
125mW
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
30.1kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55H3012FPB14
30.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,