RNR55H3011FPBSL
Mfr.Part #
RNR55H3011FPBSL
Description
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Metal Film
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
3.01kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55H3011FPBSL
3.01kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,