RNR55H2942FSBSL
Mfr.Part #
RNR55H2942FSBSL
Description
RES 29.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
29.4kOhms
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Published :
Datasheets
RNR55H2942FSBSL
29.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,