RNR55H2742FMB14
Mfr.Part #
RNR55H2742FMB14
Description
RES 27.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
27.4kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H2742FMB14
27.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,