RNR55H2610FSBSL
Mfr.Part #
RNR55H2610FSBSL
Description
RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
261Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RNR55H2610FSBSL
261Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,