RNR55H2491FRR36
Mfr.Part #
RNR55H2491FRR36
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
2.49kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H2491FRR36
2.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,