RNR55H2491FMB14
Mfr.Part #
RNR55H2491FMB14
Description
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Width :
2.39mm
Resistance :
2.49kOhms
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55H2491FMB14
2.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,