RNR55H2213FSB14
Mfr.Part #
RNR55H2213FSB14
Description
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL
Metal Film
Max Power Dissipation :
125mW
Feature :
Military, Moisture Resistant
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Axial
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
221kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Diameter :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H2213FSB14
Through Hole 221kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,