RNR55H1780BSR36
Mfr.Part #
RNR55H1780BSR36
Description
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
2.39mm
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.35mm
Resistance :
178Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RNR55H1780BSR36
178Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,