RNR55H1621DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H1621DSRSL
Description
RES 1.62K OHM 1/8W .5% AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.62kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNR55H1621DSRSL
1.62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,