RNR55H1582FPB14
Mfr.Part #
RNR55H1582FPB14
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
15.8kOhms
Datasheets
RNR55H1582FPB14
15.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,