RNR55H1541FMR36
Mfr.Part #
RNR55H1541FMR36
Description
RES 1.54K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.54kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H1541FMR36
1.54kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,