RNR55H1541DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H1541DSRSL
Description
RES 1.54K OHM 1/8W .5% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
1.54kOhms
Length :
6.35mm
Datasheets
RNR55H1541DSRSL
1.54kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,