RNR55H1501FSR36
Mfr.Part #
RNR55H1501FSR36
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
1.5kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RNR55H1501FSR36
1.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,