RNR55H1500BPB14
Mfr.Part #
RNR55H1500BPB14
Description
RES 150 OHM 1/8W .1% AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Resistance :
150Ohms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
P (0.1%)
2
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55H1500BPB14
150Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,