RNR55H1371FSB14
Mfr.Part #
RNR55H1371FSB14
Description
RES 1.37K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
1.37kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55H1371FSB14
1.37kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,