RNR55H1273FMB14
Mfr.Part #
RNR55H1273FMB14
Description
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
127kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RNR55H1273FMB14
127kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,