RNR55H1270FSB14
Mfr.Part #
RNR55H1270FSB14
Description
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Max Power Dissipation :
125mW
Military, Moisture Resistant
Diameter :
2.39mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
127Ohms
Datasheets
RNR55H1270FSB14
Through Hole 127Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,