RNR55H1241FSRE5
Mfr.Part #
RNR55H1241FSRE5
Description
RES 1.24K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
1.24kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR55H1241FSRE5
1.24kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,