RNR55H1102FMB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H1102FMB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Composition :
Metal Film
Length :
6.35mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
11kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.39mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Datasheets
RNR55H1102FMB14
11kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,