RNR55H1072FRRE5
Mfr.Part #
RNR55H1072FRRE5
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
10.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55H1072FRRE5
10.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,