RNR55H1022FSRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H1022FSRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
10.2kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Feature :
Military, Moisture Resistant
Diameter :
2.39mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-55182
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55H1022FSRE5
Through Hole 10.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,