RNR55H1003FPB14
Mfr.Part #
RNR55H1003FPB14
Description
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
100kOhms
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Feature :
Military, Moisture Resistant
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.39mm
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55H1003FPB14
100kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,