RNR50J8251BSB14
Mfr.Part #
RNR50J8251BSB14
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
8.25kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Package / Case :
Datasheets
RNR50J8251BSB14
8.25kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,