RNR50J5490FRRSL
Mfr.Part #
RNR50J5490FRRSL
Description
RES 549 OHM 1/10W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
100mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
1.78mm
Supplier Device Package :
Resistance :
549Ohms
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
RNR50J5490FRRSL
549Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,