RNR50J33R2FSRSL
Mfr.Part #
RNR50J33R2FSRSL
Description
RES 33.2 OHM 1/10W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Composition :
Metal Film
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Width :
1.78mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
33.2Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RNR50J33R2FSRSL
33.2Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,