RNR50J33R2FSRE7
Mfr.Part #
RNR50J33R2FSRE7
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/10W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
33.2Ohms
Diameter :
1.78mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR50J33R2FSRE7
Through Hole 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,