RNR50J26R1FSBSL
Mfr.Part #
RNR50J26R1FSBSL
Description
RES 26.1 OHM 1/10W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
1.78mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
26.1Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
36 Weeks
Length :
3.81mm
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR50J26R1FSBSL
26.1Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,