RNR50J2611BRR36
Mfr.Part #
RNR50J2611BRR36
Description
RES 2.61K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
2.61kOhms
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR50J2611BRR36
2.61kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,