RNR50J1963FSBSL
Mfr.Part #
RNR50J1963FSBSL
Description
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL
Axial
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.81mm
Resistance :
196kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
1.78mm
Power Rating :
100mW
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR50J1963FSBSL
196kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,