RNR50J1782BSB14
Mfr.Part #
RNR50J1782BSB14
Description
RES 17.8K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
17.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Datasheets
RNR50J1782BSB14
17.8kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,