RNR50J1581FRBSL
Mfr.Part #
RNR50J1581FRBSL
Description
RES 1.58K OHM 1/10W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.58kOhms
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
36 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Metal Film
Power Rating :
100mW
Length :
3.81mm
Width :
1.78mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNR50J1581FRBSL
1.58kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,