RNR50J1472FRBSL
Mfr.Part #
RNR50J1472FRBSL
Description
RES 14.7K OHM 1/10W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.78mm
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Bulk
Resistance :
14.7kOhms
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
36 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Datasheets
RNR50J1472FRBSL
14.7kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,