RNR50J1002BMRE7
Mfr.Part #
RNR50J1002BMRE7
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Diameter :
1.78mm
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Military, Moisture Resistant
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Datasheets
RNR50J1002BMRE7
Through Hole 10kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,