RNR50H6903BSRSL
Mfr.Part #
RNR50H6903BSRSL
Description
RES 690K OHM 1/10W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
100mW
Resistance :
690kOhms
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Width :
1.78mm
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Published :
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Length :
3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR50H6903BSRSL
690kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,