RNR50H6191FSRE6
Mfr.Part #
RNR50H6191FSRE6
Description
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL
Resistance :
6.19kOhms
Factory Lead Time :
36 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
3.81mm
Diameter :
1.78mm
Max Operating Temperature :
175°C
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Power Rating :
100mW
Composition :
Metal Film
Width :
1.78mm
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
RNR50H6191FSRE6
Through Hole 6.19kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,