RNR50H4992BRRSL
Mfr.Part #
RNR50H4992BRRSL
Description
RES 49.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Resistance :
49.9kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
1.78mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNR50H4992BRRSL
49.9kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,