RNR50H3742BRB14
Mfr.Part #
RNR50H3742BRB14
Description
RES 37.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Through Hole
Length :
3.81mm
Resistance :
37.4kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Diameter :
1.78mm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
1.78mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
RNR50H3742BRB14
Through Hole 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,