RNR50H3163BRBSL
Mfr.Part #
RNR50H3163BRBSL
Description
RES 316K OHM 1/10W .1% AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
3.81mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Not Applicable
Published :
Feature :
Military, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Metal Film
Max Power Dissipation :
100mW
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
316kOhms
Width :
1.78mm
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RNR50H3163BRBSL
316kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,