RNR50H3013BRBSL
Mfr.Part #
RNR50H3013BRBSL
Description
RES 301K OHM 1/10W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
3.81mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
301kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Metal Film
Width :
1.78mm
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Tolerance :
±0.1%
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RNR50H3013BRBSL
301kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,