RNR50H2152FRRE6
Mfr.Part #
RNR50H2152FRRE6
Description
RES 21.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.81mm
Radiation Hardening :
No
Width :
1.78mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
1.78mm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
100mW
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
21.5kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RNR50H2152FRRE6
Through Hole 21.5kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,