RNR50H2103FSRE6
Mfr.Part #
RNR50H2103FSRE6
Description
RES 210K OHM 1% 1/10W AXIAL
Military, Moisture Resistant
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
210kOhm
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Composition :
Metal Film
Surface Mount :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Package / Case :
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Lead Diameter :
0.41 mm
Datasheets
RNR50H2103FSRE6
FIXED RESISTOR, 210kOhm, 0.1W 1/10W, Metal Film,